Bazaart © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.
Konseptika

Başvuru

Başvuru Katılım Koşulları

 

1. Bazaart Projesi ilgili hüküm ve koşullar, BAZAART komitesi tarafından belirlenir.
2. Bazaart Projesi sadece ülkemizin Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin, Güzel Sanatlar Fakültelerinden yeni mezunların (en fazla 2 yıllık mezunların), yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin katılımına açıktır. Bu koşula ek olarak; katılımcının 30 yaşından büyük olmaması gerekmektedir.
3. Sergilenecek eserlerin hangileri olacağının ve hangilerinin ödüllendirileceği Seçici Kurul tarafından karar verilir. 
4. Etkinliğe en fazla 2 eser ile katılınabilir. Kopya eserler kabul edilemez. Talep doğrultusunda sipariş yolu ile satış yapıldığında yapılacak eserin tesliminden Bazaart sorumlu değildir. Tablo boyutları ;sergileme ve depolama zorluğu açısından max 130 cmX130cm boyutlarını geçmemelidir. Eserler sergilenmeye uygun çerçeve ve askı sistemiyle Bazaart yetkililerine teslim edilmelidir. Her eserin üzerinde; eser sahibi sanatçının ismi ve varsa eserin ismi olmalıdır. Sözleşme eksiksiz doldurulup imzalanıp eserle birlikte teslim edilmelidir.
Daha önceki yıllarda başvurulan eserle tekrar başvuru yapılamaz.
5. Eser tekniği ve konusu serbesttir. Ödüller arasında Geçmişten Geleceğe konulu ve Cam sanatına Özel Ödül mevcut olup, eser sahipleri bu konu özelinde de eserlerini gönderebilir.
6. Eser sahipleri başvuru da bulunacağı fotoğraf kategorisi için maksimum 7.000 TL, heykel kategorisi için maksimum 12.500 TL, resim, cam ve yerleştirme sanatı (enstalasyon) kategorisi için maksimum 10.000 TL, fiyatlandırma yapmaları gerekmektedir. Eser bedelini yüksek bildiren eser sahipleri, Bazaart Komitesi tarafından uyarılır ve bedelin düşürülmesi talep edilir. İletişime geçilememesi durumunda yüksek olan bedeller maksimum tutara otomatik olarak çekilir.
7. Sergilenmeye hak kazanan eserler; proje kapsamında satışa sunulacak olup, olası satışların %20’si (tüm vergi ve harçları düşüldükten sonra), Yeniköy Rotary Kulübü’ne Bazaart Projesi’ne verilir. 
8. Eser sahiplerine ödemeler, satılan eserin satış tarihini izleyen 45. günden sonra 7. maddesinde belirtilen kesinti yapıldıktan sonra ödenir.
9. Eserleri sergilenen katılımcılara “e-katılım belgesi” gönderilir.
10. Başvurular; 20 Ekim saat 10:00’da başlayacak olup, 8 Ocak 2024 saat 19:00 da sona erecektir.
11. Başvurular aşağıda yer alan  ‘online başvuru’ üzerinden gerçekleştirilmelidir. Başvurular tüm alanlar eksiksiz olarak doldurulduktan sonra "Kaydınız başarı ile alınmıştır. Ön seçim sonrasında size geri dönüş yapılacaktır." mesajını görüldüğünde tamamlanmış sayılır.
12. Başvuru’nun kabulü, eserinizin sergilenmek ve yarışma için kabul edildiği anlamına gelmemektedir. Eserlerinizin sergilenmeye hak kazanıp kazanmadığı hususundaki bilgilendirme Seçici Kurul’un değerlendirme sonrasında Şubat ayı içerisinde sizlere bildirilecektir. 
13. E-posta vb. yollar ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
14. Eseri sergilenmeye hak kazanan eser sahipleri eserlerini 13-14 Mart 2024 tarihinde 10:00-17:00 saat aralığında elden veya kargo ile BeetleArt - Paşa Mahallesi Çiğdem 3 Sokak Akçelik Apt No:21 Şişli, Feriköy İstanbul adresinde yetkili Vasiliki Seyran’a teslim etmelidir. İletişim için 0212 245 92 93 Sanatçı İmzaladığı sergi sözleşmesini de beraberinde getirmek/göndermek koşulu ile, eserin kabulü yapılacaktır. Aksi takdirde sergiye kabulü mümkün olmayacaktır.
15. Eserler imzalanmış ve sergilenmeye (askı aparatları çelik tel sistemi arkasında olmalıdır) hazır durumda teslim edilmelidir.
16. Eser teslimi sırasında, eserlerle beraber sergi sözleşmesi her sayfası imzalanmak suretiyle ıslak imzalı biçimde Bazaart Komitesi’ne teslim edilmelidir. Sözleşmesi veya teslim ve katılım koşullarında eksiklik olan eserler sergilenmez.
17. Eser sahibi eserini bizzat teslim etmeli ve teslim almalıdır. Eğer eser sahibinin bir mazereti varsa adına eserini teslim edecek kişiyi ya da kargo ile gönderimini bazaartyenikoyrotary@gmail.com adresine mail atmak suretiyle bildirmelidir.
18. Başvurunun sorunsuz tamamlanabilmesi için tarayıcı olarak Chrome veya Firefox kullanılmalıdır. Eser görsellerini jpeg veya pdf formatında yüklenmeli ve dosya boyutu 1MB’tı geçmemelidir. (Word dokümanı ve zipli gönderilen eserler dikkate alınmayacaktır. Başvurunuz geçersiz sayılacaktır)

19. Bazaart 2024 ödülleri şöyledir:

Birincilik Ödülü – 20.000 – TL

İkincilik Ödülü – 15.000 – TL

Üçüncülük Ödülü – 10.000 – TL

 

Polisan Geçmişten Geleceğe Ödülü   – 15.000 – TL

Yenikoy Rotary Kulüp Ödülü –  5.000 – TL

 

Asli Yılmazturk Ödülü - 4.000 – TL

Levent Sağol Cam Ödülü I – 10.000 – TL

Levent Sağol Cam Ödülü II – 10.000 – TL

Cam Mansiyon Ödülü – 5.000 – TL

20. Eser sahiplerine, eserlerinin satılıp satılmadığı yönündeki bilgilendirme; eser sahiplerinin bildirdikleri iletişim bilgileri baz alınarak e-posta veya sms yoluyla yapılır. Eser sahiplerinin e-posta ve telefonlarını doğru bildirmeleri ve ulaşılır olmaları önemlidir. Satılan eserin sanatçı tarafından geri iadesi istenemez.
21. Satışı gerçekleşmemiş eserler, 29-30 Mart 2024 günü 09:00-17:00 saatleri arasında Galeri Deniz’de bulunan Yeniköy Rotary Kulübü Bazaart Komitesi yetkilileri tarafından; onay imzaları ile eser sahiplerine iade edilecektir. Eserlerini almaya gelmeyen eser sahipleri, eserlerin kaybından veya uğrayabilecekleri zarar ve hasardan dolayı Yeniköy Rotary Kulübü’nü (ona bağlı Bazaart Komitesi’ni) sorumlu tutamaz. Bu hususta sorumluluk Eser sahibine aittir.
22. Eserler bizzat eser sahiplerine iade edilecektir. Eğer eser sahibinin bir mazereti varsa adına eserini teslim alacak kişiyi bazaartyenikoyrotary@gmail.com adresine mail atmak suretiyle bildirmelidir. Kargo yolu ile eserler iade edilmemektedir.

 

 

Bazaart Sergi Sözleşmesi İçin Tıklayınız.