Bazaart © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.
Konseptika

Başvuru

Başvuru Katılım Koşulları

 1. Bazaart Projesi ilgili hüküm ve koşullar, BAZAART komitesi tarafından belirlenir.
 2. Bazaart Projesi sadece Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin, Güzel Sanatlar Fakültelerinden yeni mezunların (en fazla 2 yıllık mezunların), yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin katılımına açıktır. Bu koşula ek olarak; katılımcının 30 yaşından büyük olmaması gerekmektedir.
 3. Sergilenecek eserlerin hangileri olacağının ve hangilerinin ödüllendirileceği Seçici Kurul tarafından karar verilir. 
 4. Etkinliğe en çok 2 eser ile katılınır.
 5. Eser tekniği ve konusu serbesttir. Ödüller arasında Kadına Şiddet konulu Özel Ödül mevcut olup, eser sahipleri bu konu özelinde de eserlerini gönderebilir.
 6. Eser sahipleri başvuru da bulunacağı resim, fotoğraf ve yerleştirme sanatı kategorisindeki eserleri için maksimum 3.500,00-TL’e kadar, heykel ve cam kategorisindeki eserleri için ise maksimum 4.000,00-TL’e kadar fiyatlandırma yapmaları gerekmektedir. Eser bedelini çok yüksek bildiren eser sahipleri, Bazaart Komitesi tarafından uyarılır ve bedelin düşürülmesi talep edilir.
 7. Sergilenmeye hak kazanan eserler; proje kapsamında satışa sunulacak olup, olası satışların %20’si (tüm vergi ve harçları düşüldükten sonra), Yeniköy Rotary Kulübü’ne Bazaart Projesi’ne verilecektir. 
 8. Eser sahiplerine ödemeler, satılan eserin satış tarihini izleyen 45. günden sonra 7. maddesinde belirtilen kesinti yapıldıktan sonra ödenecektir.
 9. Eserleri sergilenen katılımcılara “katılım belgesi” verilmektedir.
 10. Başvurular; 20 Aralık 2021 saat 09:00’da başlayacak olup, 28Ocak 2022 saat: 18:00 da sona erecektir.
 11. Başvurular aşağıda yer alan ‘online başvuru’ üzerinden gerçekleştirilmelidir. Başvuru sırasıyla; tüm alanlar doldurulduktan "Kaydınız başarı ile alınmıştır. Ön seçim sonrasında size geri dönüş yapılacaktır." mesajını görüldüğünde tamamlanmış sayılacaktır.
 12. Başvuru’nun kabulü, eserinizin sergilenmek ve yarışma için kabul edildiği anlamına gelmemektedir. Eserlerinizin veya hangi eserinizin sergilenmeye hak kazandığı veya bu sene için eserlerinizin sergilenmeye hak kazanmadığı hususundaki bilgilendirme başvurular sona erdikten sonra Seçici Kurul’un kararı sonrasında 2 hafta içerisinde sizlere bildirilecektir. Bu süre uzayabilir. 2 hafta içinde bilgi almamanız halinde eserinizin durumu ile ilgili bilgiyi bazaartyenikoyrotary@gmail.com adresine mail atmak suretiyle edinebilirsiniz.
 13. E-posta vb. yollar ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
 14. Eseri sergilenmeye hak kazanan eser sahipleri eserlerini 5 Mart 2022 tarihinde saat 09:00 - 17.00 aralığında organizasyonun yapıldığı Ferda Art Platform Nişantaşı İstanbul'da Bazaart Komitesi’ne teslim etmelidir. Aksi takdirde sergiye kabulü mümkün olmayacaktır.
 15. Eserler imzalanmış ve sergilenmeye (askı aparatlar vs. arkasında olmalıdır) hazır durumda teslim edilmelidir.
 16. Eser teslimi sırasında, eserlerle beraber Eser sahiplerine gönderilen sözleşme de her sayfası imzalanmak suretiyle ıslak imzalı biçimde Bazaart Komitesi’ne teslim edilmelidir. Sözleşmesi veya teslim ve katılım koşullarında eksiklik olan eserler sergilenmeyeceklerdir.
 17. Eser sahibi kendi eserini bizzat teslim etmeli ve teslim almalıdır. Kargo yolu ile eser teslimi kabul edilmemektedir. Eğer eser sahibinin bir mazereti varsa adına eserini teslim edecek kişiyi bazaartyenikoyrotary@gmail.com adresine mail atmak suretiyle bildirmelidir.
 18. Başvurunuzun sorunsuz tamamlanabilmesi için lütfen tarayıcı olarak Chrome veya Firefox kullanın. Eser görsellerini jpeg veya pdf formatında yükleyiniz. Yükleyeceğiniz dosya boyutu 1 mb’tı geçmemelidir.
 19. Bazaart 2020 ödülleri şöyledir:

  Birincilik Ödülü – 4.000-TL

  İkincilik Ödülü – 3.000-TL

  Üçüncülük Ödülü – 2.000-TL

  Jüri Özel Heykel Ödülü (2 kişi) – 2.000’erTL

  Jüri Özel Fotoğraf Ödülü – 2.000-TL

  Tema: Kadına Şiddet Konulu Özel Ödül – 5.000-TL

  Levent Sağol Anısına Özel Ödül (2 kişi) – 2.500’erTL

  Yeniköy Rotary Kulübü Özel Ödülü – 5.000-TL

  Horasan Özel Ödülü – 2.500-TL

  Art Sanatsal Malzeme Ödülü– 2.500-TL

  Satışı gerçekleşmemiş eserler, eser sahiplerine 9 Mart 2022’de teslim edilecektir.
 20. Eser sahiplerine, eserlerinin satılıp satılmadığı yönündeki bilgilendirme; eser sahiplerinin başvuru da bildirdikleri iletişim bilgileri baz alınarak e-posta veya sms yoluyla 8 Mart 2022 günü saat 21:00 den itibaren yapılacaktır. Bu sebeple, Eser Sahiplerinin e-posta ve telefonlarını doğru bildirmeleri, aksi takdirde ulaşmayan bilgilendirmeden dolayı Yeniköy Rotary Kulübü, Bazaart Komitesi’nin sorumlu olmayacaktır.
 21. Eser sahiplerinin mutlaka 8 Mart 2022 günü saat 21:00 den itibaren e-posta ve smslerini kontrol etmeleri gerekmektedir.
 22. Satışı gerçekleşmemiş eserler, 9 Mart 2020 Çarşamba günü 09:00-17:00 saatleri arasında Ferda Art Platform’da bulunan Yeniköy Rotary Kulübü Bazaart Komitesi yetkilileri tarafından eser sahiplerine iade edilecektir. Eserlerini almaya gelmeyen eser sahipleri, eserlerin kaybından veya uğrayabilecekleri zarar ve hasardan dolayı Yeniköy Rotary Kulübü’nü (ona bağlı Bazaart Komitesi’ni) ve Ferda Art Platform'u sorumlu tutamazlar. Bu hususta sorumluluk Eser sahibine aittir.
 23. Eserler bizzat eser sahiplerine iade edilecektir. Eğer eser sahibinin bir mazereti varsa adına eserini teslim alacak kişiyi bazaartyenikoyrotary@gmail.com adresine mail atmak suretiyle bildirmelidir. Kargo yolu ile eserler iade edilmemektedir.

 

Bazaart Sergi Sözleşmesi İçin Tıklayınız.