HyperLink


 

2011 yılında Yeniköy Rotary Kulübü’nün projesi olarak tasarlanan BAZAART PROJESİ'NİN amacı; güzel sanatlar fakültelerinde öğrenim gören yetenekli ve genç sanat öğrencileri ve yeni mezunları sanatseverlerle buluşturarak eserlerini sergileme ve satma olanağı sağlamak ve aynı zamanda halkın sanata olan ilgisini arttırarak, uygun fiyatlı sanat eserlerine sahip olmalarına olanak sağlamaktır.

Her sene düzenli olarak yapılan BAZAART PROJESİ’NİN ana fikri, Avrupa’da önce Londra, Battersea Park'da başlayıp Paris ve Brüksel'de açılan "affordable art fair" dan ilham alınarak oluşturulmuştur.
'HER EVE BIR SANAT' sloganımızla, sanatın ve sanat koleksiyonu yapmanın bir lüks olmayıp, herkesin ulaşabileceği bir dünya olduğunu göstermektir.

Sanat öğrencilerine, mezuniyetlerinden önce eserlerini sergileme imkanı tanıyıp, onları sanat piyasası ile tanıştırarak onlara destek olmayı hedefleyen BAZAART PROJESİ, aynı zamanda Yeniköy Rotary Kulübü tarafından belirlenen Seçici Kurul tarafından seçilen en iyi eserleri ödüllendirmektedir.

Her satıştan elde edilen %20’lik komisyon ve sponsorların desteği, seciçi kurul tarafından seçilen başarılı öğrencilere “ödül parası” olarak geri dönmektedir.

 BAZAART, 9. senesinde Yeniköy Rotary Kulübü sponsorluğu ile, The St. Regis Hotel, Maçka adresinde, 26-27 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilecektir.bazaart
bazaart bazaart

© 2015 | TÜM HAKLARI SAKLIDIRHyperLink HyperLink HyperLink
Konseptika